czyli jak dbać o zdrowię na emigracji

Krople do oczu

Krople do oczu to leki dostępne bez recepty przeznaczone do stosowania przy podrażnieniach, stanach zapalnych i chorobach oczu. Krople do oczu aplikuje się  bezpośrednio do worka spojówkowego. Skład kropli do oczu można znaleźć na opakowaniu i należy przeczytać ulotkę przed użyciem. Jeżeli masz wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą lub napisz do Polska Apteka w UK.

Rodzaje kropli do oczu:

  • Wśród dostępnych w aptekach kropli do oczu można wyróżnić m.in. krople zawierające chlorowodorek tetryzoliny. Maja działanie obkurczaje na naczynia krwionośne i nie mozna ich stosowac dłużej niż 2 dni gdyz moga spowodowac chwilowe zaburzenia widzenia.
  • Kolejną grupę preparatów ocznych stanowią krople, które nawilżaja gałke oczna i spojówki. Sa to krople fizjologiczne, który ma skład zbliżony do naturalnj łzy. Mogą być one stosowane zarowne przez alergików i jak i  osoby ktore noszą soczewki kontaktowe. Do grupy tej należą krople homeopatyczne na bazie świetlika i nagietka.  łagodzą podrażnione oczy.

Specjalistyczne krople do oczu dostępne na receptę zawierają steroidy i inne substancje aktywne. Preparaty do oczu występują pod postacią kropli, żeli, leków do oczu i preparatów witaminowych.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>